نتایج جستجو برای عبارت :

خودکرده را ندانند

خودشونم نمیدونن باهام چ کردن خیلی پررو پررو تو چشمای من نیگا میکنه میگه اینه بچه ای ک تربیت کردم؟اره اینه ک تربیت کردی اره اینه ک ریدی تو درونشبیرونش قشنگه قد اش بلنده شونه هاش پهن اع بازو هاش بزرگه ولی مغزش....ولی روحش...............................
خب؛ بیا اعتراف کنیم.
من باورم نمی‌شه که این همه اشتباه رو فقط توی بیست‌ویک هفته انجام دادم. واقعاً باورم نمی‌شه! آخه ببین از کجا تا کجا! خودکرده رو تدبیر نیست...
+ وسط کنکور، یه‌بار نشستم از دوران طفولیت تا لحظه‌م رو چک کردم و دیدم همه‌ش تباهه. واقعا دوست داشتم ریستارت بشه :)) بعد کنکور، تمام گذشته رو گذاشتم کنار و دوباره شروع کردم. اما حالا هم می‌بینم حجم اشتباهاتم واقعا زیاده و دوست دارم که باز همه‌چی ریستارت بشه و از نهم شهریور، روز قبولی
از عِشق چه میگوینداین هرزه گویان..وقتی عاشق زبانش عاجز میماند در توصیفشو عشق چیستجز کابوسیجز سکوتیو جز سِرّی که عاشق و معشوق هردو دانند و اما ندانند!
مظلوم ترین ناشناخته ی عالم..عشق است
..که همدیگر را به این کلمه هر چه بیشتر صِدا میکنند بیشتر نبودش را میتوان فهمید..
عشق را نمیشود با هر زبانی خواند..
عشق باید ناشناخته ای بماند..
رازی میانِ عاشق و معشوق فقط!
که ایشان هم ندانند جز معشوقِ یگانه
که بداند
چه در جانِ معشوق
و چه در روانِ عاشق می روید..
ای
احمقان و کورمالان را ببین این بساط فقه و فقدان را ببین 
کار خودکرده به دشمن می‌زنند بزدلی عقل انسان را ببین 
زاهد دیوانه را تدبیر نیست لاشی زن‌باز شیطان را ببین 
عشق گوید روح باش و راست گو مرد و زن را واده و جان را ببین 
عقل ناقص این چنین خودکامی ا‌ست عاشق حق باش و میزان را ببین 
این یکی پیری به خواب کفر و دین آن یکی پیری نگه‌بان را ببین 
مجلس وهم ددان بر باد شد هیبت روح سلیمان را ببین 
دوش بر باد وزان حلمی نشست گفت ماهم بخت رخشان را ببین
احمقان و کورمالان را ببین این بساط فقه و فقدان را ببین 
کار خودکرده به دشمن می‌زنند بزدلی عقل انسان را ببین 
زاهد دیوانه را تدبیر نیست لاشی زن‌باز شیطان را ببین 
عشق گوید روح باش و راست گو مرد و زن را واده و جان را ببین 
عقل ناقص این چنین خودکامی ا‌ست عاشق حق باش و میزان را ببین 
این یکی پیری به خواب کفر و دین آن یکی پیری نگه‌بان را ببین 
مجلس وهم ددان بر باد شد هیبت روح سلیمان را ببین 
دوش بر بر باد وزان حلمی نشست گفت ماهم بخت رخشان را بب
امروز کنکور داشتم...
تنها حلقه نزدیکان خبر داشتند...
سخت است بخواهی رشته‌ات را عوض کنی و نخواهی کسی بفهمد...
در حال کنکور خواندن باشی و تنها افراد کمی بدانند.
آن‌هایی هم که می‌دانند کاملا ندانند چه رشته‌ای!
با وجود توکل و اعتقاد به اینکه اگر نخواهد نمی‌شود...
صبح کمی دلهره داشتم.
این یک هفته مریضی و کارهای مانده و دیر شروع کردن و ...
یک جمله حال دلم را به هم ریخت... خونم را به جوش و خروش آورد.
«اگر دانشگاه اصلاح شود، مملکت اصلاح می‌شود»
انگار قدم‌
بسیاری از مردم کتاب "شاهزاده کوچولو " را می شناسند. اما شاید همه ندانند که او خلبان جنگی بود و با نازیها جنگید و کشته شد. او تجربه های حیرت آور خود را در مجموعه ای به نام لبخند گردآوری کرده است. در یکی از خاطراتش می نویسد: او را اسیر کردند و به زندان انداختند او که از روی رفتارهای خشونت آمیز نگهبانان حدس زده بود که روز بعد اعدامش خواهند کرد مینویسد :مطمئن بودم که مرا اعدام خواهند کرد به همین دلیل بشدت نگران بودم. جیبهایم را گشتم تا شاید سیگاری پی
خواستم بدانی که حالا دیگر من مرده‌ام. نه که امروز مرده باشم، چند روزی هست که مرده‌ام، اما وصیت‌نامه‌ام را حالا پس از مرگ می‌نویسم. حالا که چند روزی گذشته و بهتر باور کرده‌ام که مرگ چیست. نه که از قبل به نوشتنش فکر نکرده باشم، که بارها و بارها فکر کرده‌ام که اینجا چه باید بنویسم، اما تا آخرش هم ندانستم چه بنویسم که سزاوار این مرگ باشد. گذاشتم بمیرم و بعد بنویسم. اما حتی حالا هم چیزی فرقی نکرده، وصیت‌نامه‌ام می‌شود همین خزعبلات درهم. اما
گیسو به گل آراسته ای، لب به تبسم
خاموشی و در خامشی ات صوت و سخن گم
می خوانی ام اما نه بدان سان که خلایق
می بینمت اما نه بدانگونه که مردم
از جسم رها نیستی اما ز لطافت
افزون تر از آنی که درآیی به تجسم
دور از منی آنگونه که عقل از دل و با من
اندوه تو نزدیک تر از لب به تکلم
لب باز مکن تا که ندانند خلایق
آن میوه ی ممنوعه نه سیب است نه گندم
خاموشی ات اینگونه که دریای معانیست
بر خاکِ  تکلّم چه نیازی به تیمم
رضا طهماسبی
برو از مرزها بگذر بدان سربگفتت نه برو یکبار دیگر 
هزاران نه شنیدی و تو منشین تو را گوید نه و یعنی که بپّر
دلیران آری و یاری ندانندکه یاری از تو خیزد بهر دلبر
دلا عطر وفا از خون بخیزدوفا می‌کن جفای عشق می‌خر
برو سویش مگو ماندیم و رستیم که ماندن می‌نداند قلب پرپر 
برون بودی، میان خیز و نهان رو تمام خویش را بردار و بگذر
شبان از جان حلمی شعله خیزدسحرگاهان ز لب لفظ منوّر 
دوستم با من تماس می‌گبرد. از ناراحتی من از خودش می‌گوید، کمی خسته جمله‌ها را کنار هم می‌چیند و دلایلی از کارهای گذشته‌اش می‌آورد. شرم خاصی در حرفهایش هست. هیچوقت بلد نبوده است که معذرت خواهی کند همیشه و از دوران راهنمایی که یادم می‌آید همین بوده است. همیشه تو خودت باید عذرخواهی را از لحن بیان و حرفهایش متوجه شوی. از این موضوع دیگر فاصله می‌گیرد و شروع می‌کند به بیان دردهایی که داشته است.
می‌گوید نگاهم کن من اینقدر زیر فشارم که دیگر نمی‌
اگر به تصویربرداری هوایی علاقه‌مند باشید و یک پهپاد ویژه تصویربرداری برای خود تهیه کرده باشید، حتما از دشواری‌های حمل آن به خوبی مطلع هستید. مثلا فانتوم‌ها با وجود اینکه ابعاد چندان بزرگی ندارند، اما برای آسیب ندیدن در هنگام حمل باید در یک کیف بزرگ و مناسب قرار بگیرند. این مشکل وقتی محسوس تر خواهد شد که لازم باشد به جز پهپاد وسایل دیگری نیز با خود حمل کنید. مثلا اگر بخواهید بعد از فتح یک قله از خود تصویر هوایی بگیرید، هرگز از یک فانتوم است
اگر به تصویربرداری هوایی علاقه‌مند باشید و یک پهپاد ویژه تصویربرداری برای خود تهیه کرده باشید، حتما از دشواری‌های حمل آن به خوبی مطلع هستید. مثلا فانتوم‌ها با وجود اینکه ابعاد چندان بزرگی ندارند، اما برای آسیب ندیدن در هنگام حمل باید در یک کیف بزرگ و مناسب قرار بگیرند. این مشکل وقتی محسوس تر خواهد شد که لازم باشد به جز پهپاد وسایل دیگری نیز با خود حمل کنید. مثلا اگر بخواهید بعد از فتح یک قله از خود تصویر هوایی بگیرید، هرگز از یک فانتوم است
استراتژی پیشرفت در دبی:

به حق می توان گفت دردبی گرچه درکپی کردن والهام گرفتن ازپروژه های دیگردنیا,استادی خبره و تمام عیاراست اما درواقع ودرحال حاضرالگوی برترمحسوب می شود چرا که طراحان ومعماران برتردنیا به کمک سیاستمداران وسرمایه گذارن برتروتوانمند امارات متحده ی عربی با ساخت برج های بی
همتا و آسمانخراش های بی نظیر،اقامتگاه های مجلل ورستوران های متنوع، تفریحگاه
های زیبا و تفرجگاه های آرامش بخش، تاسیس بیمارستان های فوق پیشرفته، مراکز خ
گیسو به گل آراسته ای، لب به تبسم
خاموشی و در خامشی ات صوت و سخن گم
می خوانی ام اما نه بدان سان که خلایق
می بینمت اما نه بدانگونه که مردم
از جسم رها نیستی اما ز لطافت
افزون تر از آنی که درآیی به تجسم
دور از منی آنگونه که عقل از دل و با من
اندوه تو نزدیک تر از لب به تکلم
لب باز مکن تا که ندانند خلایق
آن میوه ی ممنوعه نه سیب است نه گندم
خاموشی ات اینگونه که دریای معانیست
بر خاکِ  تکلّم چه نیازی به تیمم
رضا طهماسبی
یکی از کارهایی که لازم است پس از راه اندازی سایت انجام دهید، ثبت سایت در موتورهای جستجو است. در غیر این صورت شاید روزها طول بکشد تا سایت شما توسط این غول های جستجو پیدا شود. البته  اگر فراموش نکنید که قابلیت ایندکس شدن را در سایت خود فعال کنید.
اگر موتورهای جستجو ندانند که سایت شما وجود دارد، شانس شما برای دیده شدن کاهش نمی یابد بلکه به کل از بین می رود.
ثبت یک وب سایت در موتور جستجو به معنی اعلام وجود یک سایت در موتور جستجو است در حالیکه، ایندک
شما فکر کن ۹ تا برادر دیگه داری و یکی از دیگری بهتر. برادرایی ک روزهای بسیار از زیر یک سقف بودن‌تان می گذرد.
برادر هایی ک هرکدام‌شان مستقلا زندگی تشکیل داده اند و جایی مشغول هدفی اند.دست این نه تارا بگیر و برو مسافرت. 
با قطار برو... ک بیشترین زمان ممکن را کنارشان باشی. 
دورترین نقطه ی ممکن را در نقشه پیدا کن ... ک بیشتربین زمان ممکن را.
در طول سفر یک دل سیر نگاه‌شان کن.
اصلا نمی خواهد حرفی بزنی، خوووب نگاهشان کن، حالاتشان را بخاطر بسپار. گذشته ه
فوتوشاپ در طراحی وبسایت
شاید بسیاری از کاربران وب سایت های اینترنتی ندانند که از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ هم در طراحی وب سایت استفاده می شود. در واقع طراحان وب امروزه سعی می کنند بسیاری از کارهایی که مربوط به طراحی front-end یک وب سایت است را با کمک این نرم افزار انجام دهند تا ظاهر وب سایت زیباتر و کاربر پسند تر شود. شاید در مورد کار با فتوشاپ در جاهایی مثل عکاسی یا گالری های هنری شنیده باشید ولی از شنیدن کاربرد فتوشاپ در طراحی سایت، تعجب کنید.
یا رحمن
دوسال پیش همین روزا برای ایام سوگواری دهه اول محرم همخوانی ای داشتیم که در قسمتی از آن می خواندیم:"بابایی کمک، درد داره کتک"
هردفعه به اینجاش میرسیدیم ،نمی توانستم همراهشان بخوانم، چند نفر دیگر هم مثل من بودند، گریه امانمان را می برید
من یاد یار سه ساله ام می افتادم، یک نفر به او" به شوخی و صرفا لفظی" گفته بود:"کتک دوست داری؟"
دخترک نمی دانست کتک چیست، جواب داده بود که:" کتک؟ بله، دوس دارم."
در دنیای کودکانه اش، فکر می کرد کتک یعنی کتِ کوچ
#حدیث_مهدوی
امام مهدی از دیدگاه امام صادق(ع)
«اقرب ما یکون العباد من الله عزوجل و ارضی ما یکون عنهم، اذا افتقدوا حجة الله عزوجل، فلم یظهر لهم و لم یعلموا بمکانه، و هم فی ذلک یعلمون انه لم تبطل حجج الله عنهم و بیناته. فعندها فتوقعوا الفرج صباحا و مساءا، و ان اشد ما یکون غضب الله تعالی علی اعدائه اذا افتقدوا حجة الله فلم یظهر لهم، و قد علم ان اولیائه لا یرتابون. و لو علم انهم یرتابون لما غیب عنهم حجته طرفة عین، و لا یکون ذلک الا علی رأس شرار الناس
می خواستم اینجا را ترک کنم. قصه هایم برای تو را بگذارم و بروم جایی دیگر با اسمی جدید بنویسم اما نتوانستم. این وبلاگ را دوست دارم؛ نوشتن را دوست دارم و بیشتر از این دو ماندن را. خوشحالم که از هیجان تصمیم نگرفتم و اینجا را نبستم. هنوز هم خسته ام. دست کشیدن خستگی دارد؛ اما خشمگین نیستم. فقط غمیگنم و امیدوارم حالم بهتر شود. کمتر گوش داده ام؛ کمتر حرف زده ام و بیشتر نوشته ام و دیده ام. می خواهم که این روزها در وجودم حل شوند و عارفه ی بهتری از من بسازند.
فرق RAM و Hard کامپیوتر و لپ تاپ در چیست؟

PC-Ram-And-Hard-Disk
همیشه شاید برای ما سؤالاتی زیر پیش بیاید که:

آیا Ram و Hard با هم فرقی دارد؟

آیا Ram حافظه اصلی است؟

چرا Ram ارتقاع پیدا کند سرعت سیستم بیشتر میشود؟

چرا افزایش مقدار Ram و Hard باعث می شود که سرعت بهتری را به دهد؟

ممکن است بسیاری از کاربران کامپیوتر تفاوت بین Hard drive و حافظه RAM را ندانند و نتوانند بخوبی آن دو را از یکدیگر تمییز داده و تفاوت های آن را بیان کنند.
اما ما در این مقاله  قصد داریم راجع به تفاوت
نزدیک ۹ شب است. امروز هوا، همانند اکثر روزهای قبل، خیلی دلنشین بود. اواخر زمستان و اوایل بهار تهران، به مراتب از هوای دلنشینِ رشت، دلنشین‌تر است. امروز، استثنائاً، راضی بودم. و این برای من، بسیار ترسناک است. سال‌ها می‌گذرد از روزهایی که از خودم راضی بوده‌ام. نوشتن را تا حدودی از یاد برده‌ام. این را وقتی فهمیدم، که این آهنگ چارتار را شنیدم، و بعدش، از نوشتن لبریز بودم، از خاطره‌ی او، خاطره‌ی پاک او، لبریز بودم، اما انگار که سد بزرگی مانع ب
به نام خدای مسافرها:)
   به برکت روضه های خانگی، به برکت سالیان سال گریه کردن برای والاترین غم عالم، وقتی مصیبتی بر ما وارد میشود و عزیزی از دست می دهیم، غم های کوچک و سنگین مان را لابلای غم بزرگ و آرامشبخش صاحبانمان حل می کنیم.
     از ما بزرگتری به رحمت خدا رفت، نه به جنگ و دشمنی! در آرامش، و به اذن خدا...
و به ما با احترام و تسلی دادن اجازه ی عزاداری و گریه داده شد.
سیاه پوشیدیم و عزیزمان را به خاک سپردیم.
نه دشنامی بود، نه نمکی بر زخم، نه اسارت و
دبی هاربر
شرکت بزرگ وقابل اطمینان وبسیارموفق اعمار، که یک شرکت درحوزه ی املاک ومستغلات دردبی است.
اعماریک کمپانی بزرگ وطراح ومجری طرح های بزرگی همچون"دبی مال" و"برج خلیفه"می باشد، که اسنادی دراثبات موفقیت پروژه های اجراشده توسط این شرکت بزرگ ساختمان سازی واملاک ومستغلات می باشد.
(قبلاشرح مفصلی ازآن رابه میان آوردیم.)
یکی دیگرازپروژه هایی که این شرکت مجری آن است، "دبی هاربر"است.
این طرح ماهرانه واستادانه قراراست دومین مارینای بزرگ خاورمیان
یک دوستِ قدیمی، دوستِ دورانی که گذرانده‌ام، پیام داده که کسی برایش راجع به من کامنت گذاشته "چرا برای فاطمه.چ کاری نمی‌کنید؟" که یعنی چرا مغزش را از سرش بیرون نمی‌کشید که بیشتر به مهملاتی که سال‌ها بافتیم و حماقتی که سال‌ها آتش به هیزمش ریختیم، فکر نکند بلکه چشم‌بسته، آنطور که پیش‌تر می‌پذیرفت، بپذیرد، سربه‌راه شود، به راه برگردد؟ حقیقتا نمی‌دانستم اینهمه چشمِ نگران دارم. اما متاسفانه، اینجا هیچ آغوش گرمی پذیرای چشم‌های نگرانِ شما
الهی! ای گشاینده زبان مناجات‌گویان و ای انس‌افزای خلوت‌های ذاکران و ای حاضر
نفسهای رازداران... در حاجت کسی نظر کن که او را یک حاجت بیش نیست..
 مرا تا باشد این درد نهانی............تو را جویم که درمانم تو دانی
الهی! اگر با تو نمی‌گویم افکار می‌شوم. چون با تو می گویم سبکبار می‌شوم.
الهی! چون یتیم بی پدر گریانم.. درمانده در دست خصمانم. خسته از گناهانم و زخویشتن نالانم.. خراب عمر و مفلس روزگار
الهی! در جلال، رحمانی، در کمال، سبحانی، نه محتاج زمانی، و نه

الهی! ای گشاینده زبان مناجات‌گویان و ای انس‌افزای خلوت‌های ذاکران و ای حاضر
نفسهای رازداران... در حاجت کسی نظر کن که او را یک حاجت بیش نیست..
 مرا تا باشد این درد نهانی............تو را جویم که درمانم تو دانی
الهی! اگر با تو نمی‌گویم افکار می‌شوم. چون با تو می گویم سبکبار می‌شوم.
الهی! چون یتیم بی پدر گریانم.. درمانده در دست خصمانم. خسته از گناهانم و زخویشتن نالانم.. خراب عمر و مفلس روزگار
الهی! در جلال، رحمانی، در کمال، سبحانی، نه محتاج زمانی، و ن

نویسنده : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
قبل از مقاله و موزیک شب یلدا ، اینرا بنویسم. 
بد نام کردن همیشه وجود داشته و بوسیله آدمیانی که « اکثرهم لا یعقلون ، اکثرهم لا یعلمون » و « اکثرهم فاسقون ، اکثرهم لا یشعرون » دنبال شده. 
متاسفانه خیلی‌ها بخاطر قصور خود دنبال مقصر می گردند . خیلی‌ها هم فراموش می‌کنند که : قضاوت کار خداست و بر مسند قضاوت می نشینند. هرکسی تا حدودی می تواند خودش و دیگران را سنگ محک بزند و این محک زدن در مورد خودش بهتر جوابگوست.
آشنایی با وقت سفارت هلند
همان‌طور که می‌دانیم برای دریافت هر نوع ویزای هلند ازجمله ویزای تجاری
، توریستی ، و تحصیلی نیازمند مراجعه به سفارت هستیم که این امر خود نیز
مستلزم تعیین وقت سفارت هلند است. مقصود ما از این پست اطلاع‌رسانی در
رابطه با اخذ ویزا و وقت سفارت هلند به شما متقاضیان عزیز می‌باشد.
درست همانند سایر کشورهای دیگر برای سفر به هلند نیز نیازمند دریافت ویزای هلند و پیش از آن تعیین قیمت وقت سفارت هلند
از سفارت این کشور هستید. در
علاوه بر علمای شیعه، مورّخان اهل سنت نیز بارها اذعان داشته اند که امام موسی کاظم علیه السلام، در عصر خود سرآمد همه دانشمندان و اهل علم بود و فضل و دانش و خرد و کمال او با کسی قابل قیاس نیست. (مختصر تاریخ العرب، الصواعق المحرقة و ...) اما همین دانشمند صاحب فضل و اسوه اخلاق و تقوا و علم و عمل، کاظم لقب گرفت زیرا از سوی افراد نادان مورد جسارت قرار می گرفت و در برابرشان بردباری و گذشت نشان می داد!
منصور دوانیقی خون آشام، مهدی عباسی عیّاش و فاسد، هادی
توای ملعون که نان از دین بجوئی
بدان از دین نبردی هیچ بوئی
لباس عالمان دین بپوشی
ولی دین رابه دنیا میفروشی
شده دین چون دکان سودمندی
که درآن عرضه گردد هر چرندی
کنندآلوده دین را با خرافات
شده دین جایگاه انحرافات
کنون دین گشته آلوده به بدعت
دلیل شرک و الحاد جماعت
مذاهب فتنه در دین آفریدند 
مسلمانان دگر راحت ندیدند
مبلغان مذهب بی خدایند
به ایات خدا بی اعتنایند
بنام دین تجارت مینمایند
به این بهانه غارت مینمایند
بسی از واعظان مردم فریبند
که اغلب
افراد چاق یا دارای اضافه وزن که از کمر درد رنج می برند، شاید ندانند که علت اصلی کمر درد آنها وزنشان است.
اضافه وزن و چاقی چگونه بر ستون فقرات تاثیر می گذارد؟
وظیفه ستون فقرات، حمل وزن بدن و توزیع بارهای اضافی در طول استراحت و فعالیت می باشد. زمانی که وزن بدن بالا باشد و ستون فقرات بار اضافی حمل کند، دیگر قادر به توزیع درست بار نبوده و در نتیجه موجب آسیب به مهره های ستون فقرات و کمر درد سیاتیک می شود. آسیب پذیر ترین قسمت ستون فقرات نسبت به وزن اض
تنهاشدم وقتی  که محتاجم به دلدار
اینسان به نکبت زندگی شدبرمن اجبار
تنها گناهم عاشقی بود و وفایم
عشقی که بادیوانگی کردآشنایم
لعنت به هرکس ادعای عشق دارد
چون کهنه شدبردیگری دل میسپارد
دیگرکسی باورندارد عشق کس را
دانند همه تفاوت عشق و هوس را
هرکس که ازعشق دم زندیک حقه بازاست
باعاشقان حیله گر بازی مجاز است
روزی چوکس پیش شماحرفی زدازعشق
خواهد به جیبش سهم افزون ریزد از عشق
حال مرااین خلق رنگارنگ ندانند
آنان که جزخودباهمه نامهربانند
هرکس که همر
روشن کردن پوست صورت یکی از موضوعاتی است که این روز ها برای خانم های ایرانی اهمیت بالایی دارد و ممکن است از کرم های گران قیمتی برای این کار استفاده کنند .اما در این متن خواهیم پرداخت که روش های خانگی میتوانند معجزه ای برای پوست صورت شما باشند و بهتر است از انها غافل نباشبد.

روش های خانگی برای روشن کردن پوست صورت چیست ؟

۱٫پوست پرتقال : شاید این مورد را بسیاری از خانم ها ندانند و از خواص انها اطلاعاتی نداشته باشند اما پوست پرتقال یکی از روش ها
علی طبیعت‌پور می‌نویسد:
«این روزها روایتی منسوب به امام صادق (ع) دست به دست می‌چرخد که موجبات طعن به مؤمنان و دلگیری آنان شده است. این روایت به این مضمون است که ”هر گاه بلا و ذلتی به شما رسید، به قم بروید، چون آنجا پناهگاه فرزندان فاطمه و استراحتگاه مومنان است.“
باید به مؤمنان گفت دلگیر نشوید، که خودکرده را تدبیر نیست. وقتی هر روایتی را هر کسی و هر نهادی بدون بررسی صدوری و دلالی بر در و دیوار شهرها می‌زند و مدام از رادیو و تلویزیون و تریبون
بسم الله

مجلس قانون‌گذاری از زاده‌های نگاه انسان‌مدارانه (اومانیستی) به عالم است. جای چنین بحثی در فلسفه‌ی حقوق و فلسفه‌ی قانون است و آن‌جاست که باید بدون هوچی‌گری سیاسی به این پرداخت که نسبت قانون با شرع چیست و آیا در فضای شرع، می‌توان «قانون» به معنای دقیق کلمه داشت یا خیر؟ به قول کانت، قانون برای قانون بودن باید برخاسته از «آزادی» انسان باشد و شاید مهم‌ترین چیزی که انسان باید از آن آزاد شود تا بتواند قانون بنویسد «دین» است... وقتی
 مرد نصرانی گفت اولین اخرین این مردان  معرفی کن فرمود او صاف بیگدیگر شباهت دارند و ممکن نیست  شخصی را با بیان اوصافش  کاملا  مشخص  و ممتاز  ساخت ولی من سومی ان قوم  یعنی امام حسین ع را برای تو معرعی میکنمکه چه کسی از نسلاو ظاهر میشود مقصود حضرت قایم ع است واوصاف اودر کتابها یی که بر شما نازل شده هست اگر تغییرش. نداده و تحریفش. نکنید و کفر نورزید ولی از قدیم ابن کاراکرده ابد نصرانی گفت  من انچه را میدانم از شما پنهان نکنم و بشما دوروغ نگویم شما
باسمه تعالی
زندگی نامه منظوم
دکتر علی رجالی
امور علمی
قسمت(۱۱)
می روم پنجاه و سه در اصفهان، دانشگاه
تا بخوانم ریاضی ، که بود آن دلخواهبهترین نمره ی من بود ریاضی و حساب
درس دیگر نبود همچو ریاضی جذاب
شده ام رتبه ی اول، میان دگران
دور بودیم ز هرجنگ و جدال و خسران

در سه مقطع شدم رتبه ای اول در درس
چون نگویم و نگفتم که مدرک را بس
دوره ی ما عجب دوره ی پر باری بود
چند استاد شدند تربیت و رشک نبود
عالم است خود صاحب فهم و کمال بی کران
منتظر هر گز نماند ، از
مسئولین بابل اعلام کردند به دلیل پیشگیری از کرونا، دیدارهای عمومی خود را لغو می کنند. نیروی انتظامی حتی جلوی کار دستفروشان را در بازار روز گرفت. اما شهرداری جشنواره گل و گیاه را در فضای سرپوشیده مصلا برگزار کرد. مسئولین اعتراضی نکردند که هیچ جناب دادستان و امام جمعه هم به نمایشگاه رفتند و به به و چه چه گفتند!
خوب مردم هم حق دارند مسئولین را از خودشان ندانند و احساس کنند قانون فقط برای ضعفاست و گردن کلفت ها آزادند هر کاری خواستند انجام بدهند و
رمان بسیار پرچاذبه -زیبا -رمانتیک و آموزنده!  و البته  تا حد سریالهای ایرانی هپی اند و به نحوی شدیدا کمدیک! تلخ و خوشمزه...من بودم  صد صفحه آخرش را نمی نوشتم!
بخوانید اگر می خواهید شوهرهای خودتان را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید شوهرهای مردم را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید زنهایتان را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید زنهای مردم را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید درباره اجتماعی که توی آن حجاب نیست و شراب هست چیزه
امیر عباس هویدا همیشه قبل از شب یلدا و نوروز به حاجی های میدان های میوه فروشی هشدار میداد که میوه را با قیمت مناسب به مردم عرضه کنید! وگرنه از خارج میوه وارد میکنم و میگذارم میوه "احتکاری" شما در انبارهایتان گند بزند و یکبار هم به تهدید خویش عمل کرد و روی بازاریان را کم کرد!دولت هویدا بی شک یکی از دولت های مدرن و مردمی ایران بود که ضمن عدم دخالت در بازار آزاد تجارت همیشه مراقب بود قیمت ها به ضرر اقشار کم درآمد بالا نرود و از مصرف کنندگان حمایت ک
برخی از افراد به نام خانوادگی خود علاقه ندارند و قانون این اجازه را به آن‌ها داده تا آن را بر اساس شرایطی تغییر دهند. در موارد ذیل ، می توان نام خانوادگی را تغییر داد:
۱- نام خانوادگی، از دو کلمه بیشتر باشد مانند : فرشچی اصل امامی ، ناصری محمدی مطلق و …
۲- نام خانوادگی‌، بیش از یک کلمه و یک عدد باشد مانند چهل تنان محمودی ، جعفری هفت برادران و …
۳- بیش از یک کلمه و حرف باشد مانند : آحسینی نژاد ، ق قنبری پور و…
۴- بیش از یک کلمه و پسوند باشد مانند : م
خودکشی تلاشی  ناامیدانه برای فرار از رنجی است که غیر قابل تحمل شده است.فردی که دست به خودکشی می زند با احساسات بی ارزشی،ناامیدی و انزوا کور شده است و قادر به دیدن راه حل مشکلات نیست و مرگ را بهترین گزینه می داند.این افراد درگیری بسیاری برای پایان دادن به زندگی خود دارند و آرزو می کنند که راه حلی به جز خودکشی داشته باشند اما قادر به دیدن آن نیستند.
در مورد افرادی که میل به خودکشی دارند بهتر است بدانید :
باور غلطی که وجود دارد این است که افرادی

هپاتیت سى
در مورد بیمارى هپاتیت سی بیشتر بدانیم.
ممکن است این سؤال براى شما پیش بیاید که هپاتیت C چیست و چرا مهم است که فرد مبتلا به هپاتیت C تحت درمان قرار بگیرید؟ در این نوشتار پاسخ برخی سؤالات متداول در مورد هپاتیت C وجود دارد.

هپاتیت C چیست؟
نوعی بیماری است که توسط ویروسی ایجاد می شود که کبد را آلوده می کند. عفونت ناشى از هپاتیت C می تواند منجر به التهاب کبد شود و باعث شود که سیستم ایمنی بدن به سلول هاى سالم کبد حمله کند.

علائم هپاتیت C چی
8 واحد تفاوت عدد اکتان:عدد اکتان پایین بنزین ایران و وجود ترکیب MTBو بالا بودن میزان گوگرد در بنزین از مواردی است که دبیر انجمن خودروسازان به بنزین تولید شده در ایران نسبت می دهد، همان بنزینی که بنابر اظهارات معاون تحقیقات غیرفلزی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، دارای بالاترین کیفیت در خاورمیانه است.با اشاره به اینکه بنزین از ابتدای مهر سال ۸۴ مشمول طرح جامع استاندارد شده است، پس از بررسی مشخص شد میزان گوگرد پالایشگاه های آبادان ، ب
روز اول سال، درِ هر پیام‌رسان و پیامکی را که باز می‌کردم، فوج انشاها بود که درباره‌ی نوروز و بهار و طبیعت و گل و بوته و پروانه و زمین و آسمان و زندگی و موفقیت و خوش‌بختی و بالأخره تبریک و آرزوهای شیک‌وپیک پیش رویم قرار می‌گرفت و آخرِ همه‌شان هم به نام فرستنده و تاریخ یکِ یکِ نودوهشت ختم می‌شد. حالا اسم فرستنده را ممکن بوده که بعضی از کسانی که این انشا برایشان سند-تو-آل می‌شده ندانند، ولی تاریخ دیگر چرا؟! به چاپار هم می‌سپردند دو سه روزه ت
روز اول سال، درِ هر پیام‌رسان و پیامکی را که باز می‌کردم، فوج انشاها بود که درباره‌ی بهار و نوروز و طبیعت و گل و بوته و زندگی و موفقیت و خوش‌بختی و خورشید و مهتاب و گل و پروانه و تبریک و آرزوهای شیک‌وپیک پیش رویم قرار می‌گرفت و آخرِ همه‌شان هم به نام فرستنده و تاریخ یکِ یکِ نودوهشت ختم می‌شد. حالا اسم فرستنده را ممکن بوده که بعضی از کسانی که این انشا برایشان سند-تو-آل می‌شده ندانند، ولی تاریخ دیگر چرا؟! به چاپار هم می‌سپردند دو سه روزه تح
آتلیه بارداری بن سای
شاید برخی از مخاطبان عکاسی های بارداری ندانند  که فرق عکاسی بارداری با دیگر شاخه های عکاسی چیست ؟ و یا اصلا فرقی دارد یا نه ؟
عکاسی بارداری از شاخه های تخصصی عکاسی است که امروزه به خوبی میان مردم جا افتاده است و مخاطبان زیادی نیز دارد .
به این نوع عکاسی ، عکاسی بارداری و یا عکس مادری میگویند .
عکاس های مختلف با روش های متفاوته بسیاری وجود  دارند که شما میتوانید در میان آن ها با سلیقه ی خودتان انتخاب کنید و اقدام به عکاسی با

باسمه تعالی
زندگی نامه منظوم
دکتر علی رجالی
امور علمی
قسمت(۱۱)
قدر استاد ندانند گروهی چندان
گوهری هست گران قیمت و آن زر افشان
چونکه استاد عزیز است و بود دانشمند
سالها رنج و تلاش است،علومی را چند
رهنمایی می کند بیکر مرا ،در دکتری
در شفیلد انگلستان، عالمی بی مدعا
بود بیکر صاحب فهم و شعوری کم نظیر
او بود جدی به کار و ، مهربان و سخت گیر
خلق و خوی اش در قیاس دیگران دمساز بود
صاحب فهم و کمال و عالمی ممتاز بود
گر چه او نیست به دنیا ولی راهش هست
 باسمه تعالی
زندگی نامه منظوم
دکتر علی رجالی
امور علمی
قسمت(۱۱)
قدر استاد ندانند گروهی نادان
گوهری هست گران قیمت و آن زر افشان
چونکه استاد عزیز است و بود دانشمند
سالها رنج و تلاش است،علومی را چند
رهنمایی می کند بیکر مرا ،در دکتری
در شفیلد انگلستان، عالمی بی مدعا
بود بیکر صاحب فهم و شعوری کم نظیر
او بود جدی به کار و ، مهربان و سخت گیر
خلق و خوی اش در قیاس دیگران دمساز بود
صاحب فهم و کمال و عالمی ممتاز بود
گر چه او نیست به دنیا ولی راهش هست
روح ا
مادر کلیپی فرستاده بود از این روزهای سمیرم. از این روزها که شهر در سرما و برف فرو رفته و بالاترین دمایش وسط ظهر هم چندین درجه زیر صفر است. در شهر برای این هوا اصطلاحی داریم به نام «کرد به کمر» که بارها از پدربزرگ شنیده بودمش. توی کلیپی که مادر فرستاده هم، آقای خبرنگار به سراغ مردها و پیرمردهای شهر(شهر ما زن و پیرزن ندارد به گمانم.) رفته و یکی یکی پرسیده این کرد به کمر چیست و یعنی چه؟ اغلبشان را می‌شناختم و برایم جالب بود که هیچ‌کدامشان اصل ماجر
پریروز روز جهانی محو (یا منع) خشونت علیه زنان بود.
هیچکس منکر این نیست که زنان در طول تاریخ با چالش‌های زیادی روبه‌رو بودن و از طرف مردان یا حتا همجنسای خودشون به ویژه توی جوامع سنتی‌تر مورد خشونت‌های مختلف قرار گرفتن و شایسته و بسیار به جاست که نه یک روز بلکه هر روز ، روز منع خشونت علیه زنان باشه و ما تمام تلاش‌مون رو بکنیم که این مسئله ریشه‌کن بشه و خیلی باعث خوشحالیه که دست کم فضای مجازی پر از مطالبی برای آگاهی بخشی به زنان و مردان بود.
ت
صحبت در مورد مسائل مالی ممکن است برای برخی از زوجین سخت باشد و آن‌ها ندانند که چطور می‌توانند بدون بحث و دعوا مشکلات مالی خود را حل کنند. مانند هر مشکل دیگری این مسئله نیز راه‌حل‌های خاص خود را دارد و شما با یادگیری مهارت گفتگوی موثر زوجین می‌توانید آن را حل کنید. در ادامه این مقاله ما به توضیحات بیشتری در مورد حل مشکلات مالی و حرف زدن با همسر در این باره پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد. همچنین برای ایجاد تعادل در زن
نکات مهم عکاسی کودک
از اولین اولویت های پدر و مادر ها پس از به دنیا آمدن فرزندشان اقدام به عکاسی از آن و وقت گرفتن از آتلیه کودک است .
یک سری از والدین برای بار اول است که این تجربه را دارند و خیلی برایشان تازگی ندارند اما برخی دیگر اینطور نیستند و بی تجربه هستند .
بیشتر بدانید: آتلیه بن سای
بعضی از والدین که چندین کودک دارند شاید کنترل شرایط زندگی برایشان سخت باشد و ندانند که چه کارهایی باید انجام دهند تا یک زندگی آرام داشته باشند . حتی برخی او
راههای پیشگیری از ویروس کرونا

پیشگیری از ویروس کرونا
نام این نوع ویروس از خوشه های تاج مانند که در سطح آن وجود دارد گرفته شده است. ویروس کرونا گروه بزرگی از ویروس ها هستند که بیشتر خفاش ها ، خوک ها  و پستانداران کوچک را آلوده می کنند. طبق موارد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ، در موارد نادر ، مواردی است که دانشمندان آن را زونوتیک می نامند ، به این معنی که می توانند از حیوانات به انسان منتقل شوند.

ویروس کرونا چگونه گسترش م
با توجه
به اینکه بعضی از آیات قرآن بعضی دیگر را تفسیر می‌کنند، یکی از بهترین تفسیرها
برای آیات قرآن، تفسیر قرآن به قرآن است.
یکی از
دعاها که فرد مسلمان حداقل باید روزی ده بار این دعا را در نمازهای خود بخواند،
درخواست هدایت به راه مستقیم از خداوند است.
اهْدِنَا
الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ[1] ما را
به راه راست هدایت نما.

حال
سؤال این است که صراط مستقیم کدام راه است؟
خداوند
در ادامۀ این آیه، راه مستقیم را برای ما معرفی می‌فرماید:
صِرَاطَ
الَّذِ
  پوزه آمریکا را پاک نکنید! (نکته) 
ابتدا، آنچه در این نوشته کوتاه آمده است و فقط ‌اندکی از بسیارهاست را بخوانید و سپس کلاه خود را قاضی کرده و درباره نتیجه‌ای که در انتهای این وجیزه گرفته شده است قضاوت بفرمائید؛۱- قتل عام ده‌ها هزار انسان بی‌گناه، سربریدن اسیران، زنده زنده در آتش سوزاندن آنان، به اسارت بردن زنان و فروش آنها به عنوان برده و... فقط گوشه‌ای از جنایات هولناکی است که تروریست‌های تکفیری داعش مرتکب شده‌اند. این جنایات هرگز قابل
در زیر اصولی را از کتاب ارزشمند «48 قانون قدرت»  آورده‌ام که شخصا در زندگی خودم به آنها رسیده‌ام.دلایلی که من برای اصول این کتاب آورده‌ام با دلایل نویسنده اصلی فرق می‌کنند؛امیدوارم توضیحات من که از زاویهٔ دیدی تازه نوشته شده‌اند برای شما مفید باشند.
فایل صوتی خلاصه کتاب نیز برای دانلود قرار داده شده‌است.
یک:قصد و نیت خودتان را پنهان کنید.مطابق کتاب شما باید قصد و نیت خودتان را پنهان کنید تا دشمنانتان را فریب بدهید و به قدرت برسید.بهترین
به‌سان رهنوردانی که در افسانه‌ها گویند،گرفته کولبارِ زادِ ره بر دوش،فشرده چوبدست خیزران در مشت،گهی پرگوی و گه خاموش،در آن مهگون فضای خلوت افسانگیشان راه می‌پویند،
ما هم راه خود را می‌کنیم آغاز.
سه ره پیداست...
نوشته بر سر هریک به سنگ اندر،
حدیثی که‌ش نمی‌خوانی بر آن دیگر.نخستین: راه نوش و راحت و شادی.به ننگ آغشته، اما رو به شهر و باغ و آبادی.
دو دیگر: راهِ نیمش ننگ، نیمش نام،اگر سر بر کنی غوغا، وگر دم درکشی آرام.سه دیگر: راه بی‌برگشت، بی‌
بخشی از مردمان ایران در این روزها از کورش پادشاه بزرگ هخامنشی سخن می‌گویند و یاد او را بزرگ می‌شمارند. به یاد آوردن اسطوره‌ها و بزرگان پیشین، نمایانگر نیاز یک جمع برای بازیابی خویشتن است. من حتی اگر بخواهم احساس تنهایی و آزادی کنم، نیازمند تو و دیگرانی هستم که در این سرزمین زندگی می‌کنند. تنهایی مثل آزادی نیاز عمیقی است که پس از احساس عمیق‌تر اطمینان به گرما و امنیت ناشی از وجود دیگران جوانه می‌زند. اما مشکل از زمانی آغاز می‌شود که ندان
بهره مندی از دستگاه کپی یکی از موضوعاتی است که حتی برخی از کاربران خانگی به آن توجه دارند. گسترش استفاده از این دستگاه نیز صرفا به دلیل کارایی آن خواهد بود. بنابراین امروزه اگر به هر اداره، سازمان و یا شرکتی مراجعه کنید، دست کم یکی از این دستگاه های کپی را خواهید یافت.
درباره این ماشین اداری باید گفت که داشتن آن به دو بخش تقسیم می شود: خرید دستگاه و نگهداری پس از آن.
خرید دستگاه کپی پس از بررسی و مقایسه به راحتی قابل خرید است اما پس از خرید آیا
اگر بخواهیم سئو را دسته بندی کنیم می توانیم سئو را به سه دسته تقسیم کنیم . سئو دارای قسمت های مختلفی چون سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری است . سئو دارای روش های مختلفی است که نمی توان همه آن ها را مفید دانست . تکنیک هایی که از نظر گوگل قانونی هستند را در دسته سئو کلاه سفید قرار می دهیم و آن هایی را که از نظر گوگل غیر قانونی است و به عنوان راه در رو محسوب می شود را در دسته سئو کلاه سیاه قرار میگیرد . در این مقاله خواهیم آموخت که سئو کل
این یک واقعیت آشکار است که محیط اکثر سیستم های کنترل صنعتی بدون در نظر
گرفتن افتا ساخته شده اند، زیرا این محیط ها قبل از پیدایش تهدیدات سایبری
طراحی شده اند. این شبکه ها به مدت چند دهه توسط شکاف های هوایی حفاظت شده
اند و ارتباطی با دنیای بیرون نداشته اند (توضیح مترجم: در حفاظت به شیوه
شکاف هوایی، شبکه به طور فیزیکی از تمامی شبکه ها و دستگاه های دیگر مجزا
می شود). با رواج فناوری های تجاری آماده (COTS) در دهه ۱۹۹۰ که جایگزین
سخت افزارها و نرم افز
اگر شما هر روز موهای خود را سشوار می‌کشید، پس خرید سشوار را ساده بگیرید. در حالی که شاید کیف پولتان از اینکه سشوار ارزان قیمت می‌خرید از شما قدردان باشد، اما قطعا موهایتان شما را نمی‌بخشند. خرید یک سشوار خوب چرخشی یا حرفه‌ای، در وقت با ارزش شما صرفه‌جویی می‌کند و هر روز صبح، باعث شروع یک روز خوب می‌شود. اما شاید خیلی‌ها ندانند که خشک کردن بدن و رفع رطوبت آن هم در سلامتی بسیار لازم است.
تنوع مدل سشوارها در بازار بسیار زیاد است که شامل: سشو
مشاوره افسردگی
افسردگی یک اختلال روانی جدی است که به صورت منفی بر احساسات شما، شیوه تفکر و چگونگی عمل تان اثر می گذارد. خوشبختانه با      مشاوره افسردگی      این بیماری قابل درمان است.
افسردگی موجب تجربه احساساتی مثل احساس غم و از دست دادن علاقه به چیزها و فعالیت هایی که قبلاً مورد علاقه بودند می شود. این بیماری می تواند از نظر روانی و جسمی به فرد آسیب بزند و عملکرد مثبت او را در حوزه های فردی و اجتماعی شدیداً کاهش بدهد.
نشانه های افسردگی شامل
بیماری های قلبی و عروقی در سال های اخیر بسیار بیشتر از گذشته 
قربانی می گیرد.
آخرین مطالعات و پژوهش های انجام شده نشان می دهد درمان ارتودنسی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود از همین رو متخصص ارتودنسی تلاش زیادی برای انجام
این کار انجام میدهند
هر سال تعداد مرگ و میر در اثر بیماری های قلبی عروقی بیشتر از سرطان
است .
این در حالی است که بسیاری افراد با انتخاب شیوه درست زندگی مانند
تغذیه مناسب ، ورزش منظم و کافی و ترک سیگار می
در ابتدا می خواهیم برخی از اماکنی که در فضای خود از تراس بهره می برند را نام ببریم:
رستوران، کافی شاپ، مراکز خرید و پاساژهای تجاری، فرودگاه، بیمارستان، هتل و مهمان سرا، ساختمان های دولتی، فرهنگسرا، کتابخانه، موزه، آرایشگاه و سالن زیبایی، آتلیه عکاسی، باغ تالار عروسی، سرای سالمندان، دانشگاه و...
برای هر یک از این فضاها، انواع مختلفی از مدل های چمن مصنوعی را می توان استفاده نمود.
ممکن است بعضی از افراد فعال در فروش چمن مصنوعی، صرفاً مدل هایی
داد معشوقه به عاشق پیغام
که کند مادر تو با من جنگ
هر کجا بیندم از دور کند
چهره پر چین و جبین پر آژنگ
با نگاه غضب آلود زند
بر دل نازک من تیر خدنگ
از در خانه مرا طرد کند
همچو سنگ از دهن قلماسنگ
مادر سنگ دلت تا زنده ست
شهد در کام من و تست شرنگ
نشوم یک دل و یک رنگ ترا
تا نسازی دل او از خون رنگ
گر تو خواهی به وصالم برسی
باید این ساعت بی خوف و درنگ
روی و سینه تنگش بدری
دل برون آری از آن سینه تنگ
گرم و خونین به منش باز آری
تا برد ز آیینه قلبم زنگ
عاشق بی خرد ن
شاید خیلی از افراد نام هتل بوتیک را نشنیده باشند و ندانند یک هتل بوتیک چه تفاوتی با هتل دارد. وجوه مختلفی هستند که می توانند در یک هتل بوتیک با یک هتل متفاوت باشند. به طور کلی نکته تعیین کننده در اینکه می توان بر روی یک هتل، نام بوتیک را نیز اضافه کرد یا نه، نه تنها در وسعت و خدمات، که در شیوه هتلداری و مدیریت آن است. صرفا اقامت نیست که برای افراد علاقه مند جذابیت دارد. بلکه راه اندازی آن نیز به شدت برای سرمایه گذاران جذابیت دارد. به صورتی که به ت
چه سازی را برای شروع کلاس موسیقی انتخاب کنم؟

این سوال برای بسیاری از هنرجویان پیش آمده و به دنبال پاسخ آن هستند.ممکن است هنگام انتخاب ساز بر سر دو راهی قرار گرفته باشند و یا به طور کلی ندانند کدام ساز، برای شروع آموزش موسیقی  مناسب تر است.هنرجویان برای انتخاب ساز مورد نظرشان فاکتورهای مختلفی از قبیل قیمت ساز،راحت بودن ساز،چشم و هم چشمی با دوستان و فامیل،با کلاس بودن ساز!! و ... را برای شروع در نظر می گیرند.در حالیکه این فاکتورها هیچکدام
ابتدا کمرو بودن خود را بپذیرید و سپس با چند گام موثر به موفقیت در مقابله با آن برسید‎
بسیاری از ما برای مقابله با کمرویی‌مان هیچ وقتی نمی‌گذاریم چون ترجیح می‌دهیم آن را دور بزنیم! همین امر باعث اتلاف انرژی ما می‌شود. لازم است ابتدا کمرو بودن خود را بپذیرید و سپس با چند گام موثر به موفقیت در مقابله با آن برسید.

کسی نیست که بشود گفت ذره‌ای کمرویی در وجودش یافت نمی‌شود!
همه ما در زمینه‌هایی کم‌رو هستیم. اگرچه شدت این کم‌رویی به عوامل زیاد
با توجه به حوادث اخیر که در طی این اتفاقات ناگوار تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان را از دست دادیم، مجددا این مطلب را با موضوع چگونه سوگ و داغدیدگی را در حضور کودکان مطرح کنیم، بازنشر می‌کنیم. خواندن قصه یکی از راه‌هایی است که شاید خیلی‌ها ندانند مثلا خواندن داستان «دایی جون رفته بهشت» نوشته وایت و ترجمه دکتر علیزاده از انتشارات جوانه رشد برای کودکان می‌تواند راه خوبی باشد تا موضوع داغدیدگی و سوگ را با آن‌ها به راحتی درمیان بگذاریم. قبل ا
جوِّ کشور امنیّتی و دسترسی به اینترنت هم در حدِّ کره‌شمالی شده است. با این حال، جفاست چیزی ننویسم و چند نکته‌ای را مطرح نکنم. امیدوارم با همین اندک راهِ ارتباطی که -لاجرم- در دسترس است، صدا به صدا برسد. 
یک: طرح سهمیه‌بندی بنزین را پیش‌تر مجلس رد کرده بود. حالا با دور زدن نهاد قانون‌گذاری، سرانِ سه قوّه بنزین را شبانه گران کرده‌اند. یعنی از این به بعد، هر طرحی را که مجلس رد کند با مصوّبه‌ای شبانه می‌توان اجرا کرد؟ اگر سران سه قوّه می‌ت
فوتوشاپ در طراحی وبسایت
شاید بسیاری از کاربران وب سایت های اینترنتی ندانند که از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ هم در طراحی وب سایت استفاده می شود. در واقع طراحان وب امروزه سعی می کنند بسیاری از کارهایی که مربوط به طراحی front-end یک وب سایت است را با کمک این نرم افزار انجام دهند تا ظاهر وب سایت زیباتر و کاربر پسند تر شود. شاید در مورد کار با فتوشاپ در جاهایی مثل عکاسی یا گالری های هنری شنیده باشید ولی از شنیدن کاربرد فتوشاپ در طراحی سایت، تعجب کنید.
در این مقاله به چند نکته درباره درک مطلب و خواندن خواهیم پرداخت. نکات پیشنهاد شده پیش نیازی برای آزمونهای آیلتس ،تافلiBT  وGRE می باشد.
تکنیک های خواندن و درک مطلب
 انواع خواندن از نظر نگرش:
Holistic (کلی نگر): این افراد کسانی هستند که در حین خواندن متون، مفهوم کلی القا شده را درنظر میگرند و برای دریافت موضوع متن به جزییات توجه نمی کنند. این افراد زمانی که با کلمه ای روبه رو شوند و معنی لغت را ندانند از آن رد شده و با توجه به کل جمل آن را حدس می زنند.
Atom
اخذ برائت
قانونگذار ایران، اخذ برائت را رافع مسئولیت پزشکی می‏داند البته باید دانست که در این صورت مسئولیت مدنی برداشته می‌شود.
با وجودی که ماده‌ی ۶۰ قانون مجازات اسلامی در این موارد اطلاق دارد اما ماده‌ی ۵۹ به عنوان مقید عمل می‌کند و نشان می‏دهد که پزشک در صورت تقصیر، هرچند که برائت گرفته باشد، مسئول است و همان طور که در بحث ابراء گذشت، برائت دهنده بایددارای شرایط خاصی باشد و برائت باید از روی آگاهی واراده‌ی آزاد صورت گرفته باشد. در م
عشق را از زنان مجاهد گرفتید با چه چیزی جایگزین کردید ؟
انتخاب روزهایی برای بزرگداشت زن در تقویم ایرانی و جهانی تنها بهانه‌ای است برای تجلیل از بخشی از جامعه بشریت که وجودش با عشق گره خورده است و نادیده گرفتنش این دنیا به جهنمی سخت و دردناک بدل می کند. چنان که واژه «زن» از «زندگی» و «زایندگی» می گوید، حذف زندگی و زایندگی از زن به مثابه حذف عنصر حیاتی وجود اوست. مادر شدن نتیجه این زایندگی است که حالی خوب و شگفت انگیز، انگیزه‌ای قوی و آرام بخشی
ابتدا فقط صیت متهم مطرح بود و عزل مطلع یک سریال ولی حالا فراوان ها صحبت از این می کنند که عوامل این سریال و چندین فیلم سینمایی و سریال دیگر که متهم مذکور درون آنها سرمایه گذاری کرده باید پول ها را بوسیله بیت المال برگردانند. اینگونه است که سرزده نام ده ها ستاره و چندین محصول سینمایی و سریال به میان کشیده می شود و قضاوت درباره اینکه آیا بازیگران و عوامل اندوه باید مشمول بازپرداخت پول ها بشوند خواه نه دشوار می شود. نباید از یاد برد که بوسیله رغ

دنیای گرم و زیبای پارچه های زمستانی
دنیای گرم و زیبای پارچه های زمستانی
لباس زمستانی باید گرم باشد و درعین حال شیک و زیبا؛ این نظر خیلی خانمهاست در مورد لباس هایی که این روزها باید به تن کنند. شناختن جنس پارچه های مناسب برای لباس زمستانی به خانم خوش سلیقه و شیک پوش کمک می کند که راحت تر مناسب ترین لباس زمستانی را برای خود انتخاب کنند.
البته برای خیلی از ما، در فصل زمستان گرم نگه داشتن خود بیش از شیک بودن اهمیت دارد؛ اما چرا نتوانیم هردو را
فال روزانهچهارشنبه 2 بهمن

فروردین
روز بسیار خوبی را شروع کرده‌اید و به لحاظ سلامت و نشاط چیزی کم ندارید، به لطف چنین روحیه‌ا‌ی، کارها را زودتر از همیشه انجام دهید و فرصت فراغتی برای خودتان مهیا کنید. مدت‌ها پیش برای انجام کاری سرمایه‌گذاری کرده‌اید و امروز پول و سرمایه شما به بار می‌نشیند و از این سرمایه‌گذاری سود چشمگیری روانه حساب‌های بانکی‌تان می‌شود. پدر یا مادر یا یکی از بزرگ‌تان فامیل، حال و روز خوشی ندارد و امروز بهتر است س
همه ما زندگی انسانی را با هم
بودن صلح آمیز و عادلانه می‌پنداریم و با همین معیار، حیات جمعی خود را از جانوران
متمایز می‌کنیم. در خانواده، در میان خویشان و اقوام، در سطح محلی و در سطح ملی و بین
المللی. زندگی سیاسی با چنین آرمانی یک زندگی انسانی است. اما آنچه می‌خواهیم نمی‌یابیم.
رابطه ما در همه سطوح پر است از تبعیض، طرد، نادیده گرفته شدگی و ستم. به همین
جهت، آسمان سیاست پر از هیاهوست، پر از فریاد و حس انتقام و میل به تغییر.

خواست با هم بودن توا
یادداشت اختصاصی دکتر محمدرضا مقدسی (مدیر و موسس خانه تاب آوری)
متغیرهای روانشناختی و هیجانات متداول کودکان در دوران بحران عبارتند از ترس، اضطراب و نگرانی. برخلاف تصورات باطل ما کودکان در اغلب موارد بخوبی از آنچه که در گذر است و حتی بر دلایل آن نیز آگاهی کافی دارند. آنها اعمال محدودیت در مدارس، مهدکودک ها و دوره های آموزشی و معاشرت های خانوادگی و اجتماعی را بخوبی فهمیده و درک میکنند.
اینک اشاراتی خواهیم داشت به نقش والدین در تاب آوری کودکان
پایان نامه : خصوصیات افراد با ناتوانی اجتماعیخصوصیات افراد با ناتوانی اجتماعی

ادراک اجتماعی، توانایی فهم موقعیت‌های اجتماعی و به همان میزان حساسیت نسبت به احساسات دیگران است. دانش‌آموزان با نقص ادراک اجتماعی در انواع فعالیت‌های مستقل که انتظار می‌رود که کودکی که با سن مشابه انجام دهند ناتوان هستند، آنها از قضاوت در مورد نگرشهای مردم در محیط اجتماعی ناتوان بوده و نسبت به جو موقعیت‌های اجتماعی غیر حساس هستند. آنها تمایل به بروز رفتار
به دنبال پیشرفت دنیای عظیم لوازم آرایشی و به وجود آمدن تنوعی گسترده در خلق فراورده‌های آن، به تدریج محصولات مراقبت از پوست نیز دچار دگرگونی‌ شدند. چراکه با گسترش استفاده از لوازم آرایشی، نیاز به محافظت و مراقبت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از لوازم آرایشی نیز پررنگ‌تر شد. علاوه‌بر آن، توجه عمیق به زیبایی و سلامت پوست در برابر آسیب‌های روزمره همچون آلودگی، تغییرات چربی و ph، دهیدراته شدن و… سبب ایجاد محصولاتی حرفه‌ای برای پاکسازی پو
تعبیر خواب های قدیمی درباره خواب نوزاد عبارتند از :    اگر در خواب نوزاد زیبا و خوشگل ببینید اینگونه تعبیر می شود که شادی و آرامش روحی در انتظار شما ست    اگر شما در خواب ببینید که  شیردادن به نوزاد هستید تعبیر آن عشق و خوشی است    اگر در حال اقدام به بارداری هستید و خواب نوزاد ببینید می تواند نشان دهنده این باشد که شما موفق به بارداری شده اید.    اگر دختر در خواب ببیند که بچه دار شده است می تواند نشان دهنده این باشد که به عشقش نخواهد رسید   
فال روز پنج شنبه 19 اردیبهشت 1398

فال روز متولدین فروردین: مشتاقانه به انتظار آینده نشستن برای شما
خوشایند است. اما همچنانکه ماه پیشگام شما را تشویق می‌کند تا برای آینده
خود خیال پردازی کنید و در رویا بسر ببرید، ممکن است با بی تابی دست و پنجه
نرم کنید تا آنجا که دیگر تاب انتظار نداشته باشید. خوشبختانه، پیش بینی
شما قبل از اینکه روز به پایان برسد محقق خواهد شد،‌ پس تلاش کنید تا از هر
لحظه و هر دقیقه خود لذت ببرید.

فال روز متولدین اردیبهشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
7- استعمار ادبی!
اشاره
ادبیّات «غرب» امروز به سرعت در «شرق» نفوذ و گسترش پیدا می کند، و نه تنها اصالت ادبیات شرقی را از میان می برد بلکه تدریجاً آن را تحت الشعاع خود قرار می دهد، و عجیب و اسف آور این که: این نفوذ و گسترش ادبیات غربی به صورت «افتخارآمیزی» از طرف مردم شرق پذیرفته می شود.
مثلًا امروز در تمام مدارس شرقی یک زبان خارجی (سابقاً بیشتر زبان فرانسه و امروز انگلیسی) به عنوان یک برنامه قطعی و ضروری تدریس می گردد، و با
 با این که هر دو از یک جنس اند؟!
پرسش
علت جواز خوردن میگو و حرمت خوردن سرطان و خرچنگ دریایی چیست؟ لطفا توضیح دهید که فرق جنس و نوع و پوست این دو چیست؟

پاسخ اجمالی
هرچند همه احکام بر اساس مصالح و مفاسد است و هر حکمی دارای فلسفه و علتی است، ولی بیان و کشف علت تمام جزئیات احکام، کار بسیار مشکلی است. نهایت این که بتوان ضوابط کلی برای احکام بیان نمود که البته کلیت در این جا به معنای اکثری است که قابل استثناست و در مورد علت جواز خوردن میگو آنچه در بعض
کپی نکنید تا برایتان بنویسم! 
وقتیکه بچه بودیم از عظمت و اقتدار « ایران زمین » زیاد گفته می‌شد و همچنین در کتابهای مختلف پر بود از ساخت تمدن توسط ایرانیان.
ولی برای من این تصویر ذهنی شکست چرا ؟
چراهای زیادی داره و مطمئنم که برای شما هم این تصور ذهنی درهم شکسته، البته می‌دانم که هرکس در شرایط متفاوتی نسبت دیگری قرار داره و قرار نیست که حالت روحی و ذهنی من یا شما همگانی باشه ولی همسن و سالان من و کسانی که مثل من ایام ماضی را بخوبی ورق زده‌اند و
کپی نکنید تا برایتان بنویسم! 
وقتیکه بچه بودیم از عظمت و اقتدار « ایران زمین » زیاد گفته می‌شد و همچنین در کتابهای مختلف پر بود از ساخت تمدن توسط ایرانیان.
ولی برای من این تصویر ذهنی شکست چرا ؟
چراهای زیادی داره و مطمئنم که برای شما هم این تصور ذهنی درهم شکسته، البته می‌دانم که هرکس در شرایط متفاوتی نسبت دیگری قرار داره و قرار نیست که حالت روحی و ذهنی من یا شما همگانی باشه ولی همسن و سالان من و کسانی که مثل من ایام ماضی را بخوبی ورق زده‌اند و
به راستی راز تکثیر در بازاریابی شبکه ای چیست؟
اگر شما کار را جدی بگیرید، متعهد به شرکت در جلسات باشید، لیست خوب و بزرگی داشته باشید و… همین اتفاق هم برای تیم شما رخ می دهد و متاسفانه باید قبول کنیم که حالت عکس آن هم وجود دارد.

۱. آیا تکثیر در بازاریابی شبکه ای واقعیت دارد؟
همین اواخر یک نفر از من پرسید که این موضوع رویاست؟ یا واقعا تکثیر پذیری در بازاریابی شبکه ای وجود دارد؟! و اگر وجود دارد چطور باید به آن دست پیدا کنم؟
تکثیرپذیری هدف مقدس
به راستی راز تکثیر در بازاریابی شبکه ای چیست؟
اگر شما کار را جدی بگیرید، متعهد به شرکت در جلسات باشید، لیست خوب و بزرگی داشته باشید و… همین اتفاق هم برای تیم شما رخ می دهد و متاسفانه باید قبول کنیم که حالت عکس آن هم وجود دارد.

۱. آیا تکثیر در بازاریابی شبکه ای واقعیت دارد؟
همین اواخر یک نفر از من پرسید که این موضوع رویاست؟ یا واقعا تکثیر پذیری در بازاریابی شبکه ای وجود دارد؟! و اگر وجود دارد چطور باید به آن دست پیدا کنم؟
تکثیرپذیری هدف مقدس

✍️ سجاد فتاحی - جامعه‌شناس

✅ وضعیت انقلابی در یک کشور شرایطی است که در آن از یک سو درصد قابل توجهی از مردم دست‌یابی به رویاها و آرزوهای خود را در چارچوب حفظ نظم سیاسی کنونی امکان‌پذیر ندانند و از سوی دیگر پروژه اصلاح ساخت سیاسی نیز به دلایل گوناگون امکان‌ناپذیر بوده و تلاش‌ها برای آن با شکست مواجه شده باشد.
✅ در چنین شرایطی نیروها و جریان‌های سیاسی کشور، علیرغم تکثرهای درونی، رفته رفته در دو قطب جای‌ می‌گیرند: یک قطب، حامیان حفظ س
خب نوشتن این متن را شروع می‌کنم در حالی‌که هنوز نقشه‌ای در ذهنم برایش ترسیم نکرده‌ام. ولی فکر می‌کنم واژه‌هایی که همین حالا برای عنوانش برگزیدم بتوانند قلمم را برای این نوشته برانگیزند و در راستای جلوگیری از زیاده‌روی‌اش هدایتش کنند، البته اگر هنگامی که شما متن را می‌خوانید این سه واژهٔ رسانه، مردم و قدرت در عنوان سر جایشان باشند.
ناگزیر باید انتخاب کنیم چه چیزی حکومت می‌کند. می‌شود هم به دقت و تمامیت این کار را نکرد و به حاشیهٔ تصاد
آیت‌الله حیدری:
«در اینکه مردان و زنان از نظر تکوینی و وجودی ــ چه در بُعد جسمی، چه در بُعد روحی و روان‌شناختی، و چه از جهت دستگاه‌های ادراکی و معرفت‌شناختی ــ به گونه‌ای متفاوت خلق شده‌اند تردیدی نیست، اگرچه این تفاوت بارِ ارزشی ندارد تا بهانۀ برتری و شرافت مردان بر زنان یا بالعکس شود.
این اختلاف در خلقت تا حدودی و در برخی زمینه‌ها باعث تفاوت مرد و زن در فهم، برداشت و قرائت آنها در موضوعات گوناگون ــ به ویژه در مواجهه با نصوص دینی ــ می
(تحلیلی درباره ورود ایران به وضعیت انقلابی)
✍️ سجاد فتاحی - جامعه‌شناس

✅ وضعیت انقلابی در یک کشور شرایطی است که در آن از یک سو درصد قابل توجهی از مردم دست‌یابی به رویاها و آرزوهای خود را در چارچوب حفظ نظم سیاسی کنونی امکان‌پذیر ندانند و از سوی دیگر پروژه اصلاح ساخت سیاسی نیز به دلایل گوناگون امکان‌ناپذیر بوده و تلاش‌ها برای آن با شکست مواجه شده باشد.
✅ در چنین شرایطی نیروها و جریان‌های سیاسی کشور، علیرغم تکثرهای درونی، رفته رفته در
برای جلوگیری از زور سوگند به کتف ها و کتف، مقدار کوله پشتی (20tools.com) دلسی سرمشق Esplande سایز میانگیر متوسل رنگ آبی، بسیار سبک داخل منظر بسته شده است. شرکت دلسی این درو خود را شمار 2 عمر ضمان بینالمللی میکند. مداخل سن ۲۰۰۶ دیوتر به منظور مجموع محفل اروپایی پاس طبیعت ضمیمه شد و کاهش تاثیر سوی طبیعت علیه مفید تولید محصولات را ناقوس حکم کار اصلی خود روش قسط. سوگند به میزان مناسب آنرا غلیظ کنید لغایت پوپک های شما برادرانه نوشته سنگینی کوله به طرف وارو
آموزش قانون جذب - این یک قانون پایه ای و بنیادی در جهان است. این قانون بر تمام قوانین کائنات سایه گسترده است. از ذرات بسیار کوچک مانند هسته اتم گرفته تا قوانین موجود در منظومه شمسی و تمام هستی، همه از قانون جذب پیروی می کنند.
اما قانون جذب چیست و چرا همه هستی از قانون جذب پیروی می کند؟ همه چیز از انرژی ساخته شده است. اجسام هر کدام سطوح مختلفی از انرژی دارند و این موضوع سبب می شود تا انرژی های هم سطح یکدیگر را جذب کنند. در میان تمام موجودات، این
خرید ژل لوبریکانت و نکاتی در خصوص انتخاب بهترین ژل لوبریکانت

برای خرید ژل لوبریکانت هم می توانید به داروخانه ها یا به فروشگاه رسمی ژل لوبریکانت لاولا مارکت مراجعه کنید. در ادامه، اطلاعاتی را در خصوص انواع لوبریکانت و انتخاب بهترین نوع آن را در اختیار شما قرار می دهیم.

کیفیت رابطه جنسی یکی از مهم ترین پایه های رابطه زناشویی است و رابطه ناخوشایند یا عدم برقراری رابطه می تواند روی تمام جوانب زندگی مشترک اثرات سوء داشته باشد. دلایل زیادی و
خرید ژل لوبریکانت و نکاتی در خصوص انتخاب بهترین ژل لوبریکانت

برای خرید ژل لوبریکانت هم می توانید به داروخانه ها یا به فروشگاه رسمی ژل لوبریکانت لاولا مارکت مراجعه کنید. در ادامه، اطلاعاتی را در خصوص انواع لوبریکانت و انتخاب بهترین نوع آن را در اختیار شما قرار می دهیم.

کیفیت رابطه جنسی یکی از مهم ترین پایه های رابطه زناشویی است و رابطه ناخوشایند یا عدم برقراری رابطه می تواند روی تمام جوانب زندگی مشترک اثرات سوء داشته باشد. دلایل زیادی و
خوش‌شانسی چیست؟ آیا خوش‌شانس بودن ذاتی است؟ آیا می‌توان شانس خود را افزایش داد؟ این سؤالاتی است که شاید به ذهن همه ما برسد، ما در این مقاله از رابینز قصد داریم در مورد شانس و روش‌های کاربردی افزایش شانس صحبت کنیم، زیرا خوش‌شانسی باعث می‌شود ما موفقیت‌های بیشتری را کسب کنیم و هر چه انسان خوش‌شانس‌تر باشد رسیدن به اهدافش آسان‌تر خواهد شد.
از لحظه‌ای که به دنیا می‌آیید، بسته به والدین، موقعیت اجتماعی خانوادگی، مالی، وطن و سلامتی‌تا
تفویض موضوع خوب گامی عمده به سوی اجرای یک سخنرانی اثربخش است. هنگامی که داستانی تعریف می کنید، دوست دارید مخاطب تان علاقه مند و مشتاق باشد؛ پس موضوعی برمی گزینید که برای مخاطب گیرا باشد. همین موضوع برای سخنرانی هم صادق است. طی انتخاب موضوع، مخاطب تان را درون نظر بگیرید. از خودتان بپرسید: چه موضوعی برای مخاطب جذاب خواهد بود؟ اگر مطمئن نیستید که چه موضوعی برگزینید، موارد زیر را در نظر بگیرید: رویدادهای جاری (نامه ها، رسانه های دیگر) تجربه ها
گزینش موضوع خوب گامی بنیانی به سوی اجرای یک سخنرانی اثربخش است. هنگامی که داستانی ستایش می کنید، دوست دارید مخاطب تان دلبستگی مند و مشتاق باشد؛ پس موضوعی برمی گزینید که برای مخاطب گیرا باشد. همین موضوع برای سخنرانی حزن صادق است. طی انتخاب موضوع، مخاطب تان را درون دید بگیرید. از خودتان بپرسید: چه موضوعی برای مخاطب دوست داشتنی خواهد بود؟ اگر مطمئن نیستید که چه موضوعی برگزینید، موارد زیر را تو دیدن بگیرید: رویدادهای جاری (نامه ها، رسانه های
انتخاب موضوع خوب گامی بنیادی به سوی اجرای یک سخنرانی اثربخش است. هنگامی که داستانی تمجید می کنید، یار دارید مخاطب تان تعلق مند و مشتاق باشد؛ پس موضوعی برمی گزینید که برای مخاطب چیز سخت باشد. همین موضوع برای سخنرانی بی آرامی صادق است. هنگام گزینش موضوع، مخاطب تان را در رویت بگیرید. از خودتان بپرسید: چه موضوعی برای مخاطب جذاب خواهد بود؟ چنانچه مطمئن نیستید که چه موضوعی برگزینید، موارد کوچکتر را تو دید بگیرید: رویدادهای سیال (روزنامه ها، رسا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها